Soprano ICE Lazer Epilasyon Sistemi (Buz Lazer)

Orijinal buz lazer epilasyon cihazı yalnızca Soprano ICE™ lazerdir.

Soprano ICE™ (Buz Lazer), epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. 810 nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışır.

Soprano ICE ütüleme epilasyonun mucidi Alma Lasers firması tarafından uzun yıllar süren araştırmalar sonucu geliştirilmiştir. Ülkemizde Buz Lazer adı altında lanse edilmiş ve Buz Lazer isminin marka tescili yapılmıştır. Buz Lazer etkili, kalıcı, ağrısız ve konforlu bir lazer epilasyon için devrim niteliğinde teknolojilere sahip FDA onaylı lazer sistemidir.

Buz Lazer epilasyon kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini etkili bir şekilde tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler, ciltte yanık oluşma riskini ortadan kaldırır. Tedavi başlığının uygulama alanında ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu patentli in-Motion tekniğinde kıl kökü kademeli olarak ısıtılır.

Kademeli ısıtma yöntemi daha yüksek enerji seviyesi kullanılmasına olanak tanıdığından özellikle ince ve açık renkli tüylerde bile istenen etki sağlanır. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde oluşabilecek zebra çizgileri gibi istenmeyen sonuçları önler. Uygulama esnasında cildi buz gibi soğutan kontak soğutma sistemi de çok daha konforlu bir epilasyona olanak tanır.

Ice Teknolojisi/Buz Lazer

Soprano ICE™ (Buz Lazer) klasik lazer uygulamalarına oranla daha güvenlidir. -3 dereceye kadar soğutulan safir uygulama başlığı sayesinde seanslar daha konforlu bir sekilde tamamlanır. Ciltte leke ve yanık oluşma riski ortadan kalkar.

Buz Lazer Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kadınlarda; yüz, ense, koltuk altı, kollar, bacaklar, göğüs, sırt, boyun, bikini bölgesi gibi kişiyi rahatsız eden tüm bölgelere uygulanabilir.
Erkeklerde; sakal bölgesi, boyun, kaş arası, ense, koltuk altı, kollar, bacaklar, sırt, göğüs, omuz gibi bölgelere uygulanabilir.

Buz Lazer Uygulaması Hangi Sıklıkla-Kaç Seans Yapılır?

Seans aralıkları kişinin kıl yapısı, yaşı, genetik ve hormonal durumuna göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 4-6 haftadır. Yaklaşık 6 seansta beklenen etki ortaya çıkmaktadır.

Buz Lazer Kimlere Uygulanmaz?

Işığa karşı aşırı duyarlılığı olan kişiler
Güneş ışığına karşı hassasiyeti artırdığı bilinen ilaçları kullananlar
Epilepsi hastaları
Antikoagulan ilaç kullananlar
Son 6 ayda izotretinoin etken maddesi içeren ilaç ( Roaccutane ) kullananlar
Hipertrofik yara izi veya keloid oluşumu öyküsü olanlar
Uygulama yapılacak alanda açık yara, enfeksiyon, şüpheli lezyonu olan kişiler
Uygulama yapılacak alanda radyoterapi tedavisi görmüş kişiler
Cilt kanseri geçirmiş veya cilt kanseri tedavisi gören kişiler
Lupus hastaları
Altın preparatları ile tedavi gören ve daha önce tedavi görmüş kişiler
Hamileler ve hamilelik şüphesi olan kişiler
Ergenlik çağındakiler (ergenlik döneminde aşırı tüylenme varsa doktor kontrolünde yapılmalıdır)

Buz Lazer Uygulaması Erkeklere De Yapılabilir mi?

Buz lazer uygulaması erkeklere de yapılabilir ancak seans sayısı uzayabilir.

Buz Lazer Uygulaması Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulamaya gelmeden 1 hafta önce hamam, sauna, solaryumdan ve doğrudan güneşe maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Buz Lazer epilasyon sürecinde uygulama bölgelerine depilasyon (ağda, epilatör cihazı, cımbız vb.) yapılmamalıdır. Seanslara gelmeden 1 gün önce uygulama bölgesindeki tüylerin jiletle tamamen tıraşlanması gerekmektedir.