Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden ve ciltteki ölü hücrelerden arındırmaya yönelik yapılan bir uygulamadır.

Medikal cilt bakımında, cilt analizi yapıldıktan sonra cildin ihtiyacına yönelik medikal ürünlerle daha canlı, parlak, nem kapasitesi artırılmış, sağlıklı bir cilt elde etmek amaçlanır.

Medikal Cilt Bakımında uygulanacak aşamalar yine cilt tipine göre değişmekle birlikte genel olarak,

Temizleme, tonik, buhar, peeling, maske ve nemlendirme aşamalarından oluşur.

Vakumlu vortex sistemi ile gözeneklerde biriken yağ ve ölü hücreler daha etkili bir şekilde temizlenmektedir.

AHA ve BHA içeren solüsyon ve vakum ile yapılan temizleme, peeling işlemi, akne, siyah nokta, milia, ciltte biriken yağı ve ölü deriyi cilde zarar vermeden temizler.

Cilt Skin Scrubber ile epidermisin en üst katmanında bulunan ölü hücrelerden arındırılır. Ultrasonik dalga titreşimleri ile cildi besleyici solüsyonların maksimum emilimi sağlanır.

Galvanik akımlı radyofrekans sistemi ve yüksek frekans baslık yardımıyla kollajen yapımı uyarılarak ciltte sıkılaşma sağlanır. Lenfatik kan akımı artırılır.

Hyalüronik asit, antioksidan, vitamin, peptid ve aminoasitler içeren solüsyon ile cildin onarılması, beslenmesi ve derinlemesine nemlenmesi sağlanır.

Cildin ihtiyacına yönelik kullanılan serumlar ve maske ile cilt kalitesi arttırır.

 

Uygulamanın son aşaması olan Led Terapi ile cilt bakımı sonlandırılır.

Kırımızı Led; kollajenuyarımı yaparak cilt hasarlarının onarılmasını sağlar. Gözenekleri sıkılaştırır. Kırışıklıkların giderilmesini, ince çizgilerin açılmasını sağlar. Cerrahi operasyon kaynaklı ödemlerin atılmasında etkilidir.

Mavi Led; Akne tedavisinde kullanılır. Cildi yatıştırma özelliği bulunur.

Yeşil Led; Hassas cildi yatıştırarak koruma sağlar. Melanin üretimini dengeleyerek leke oluşumunu engeller.

 

Cilt bakımı protokolleri kuru cilt, karma cilt, yağlı ve akneli cilt, antiage olarak cilt analizi yapıldıktan sonra cilt tipine göre oluşturulur.

Medikal cilt bakımında ortalama ayda 1 uygulama önerilir. Fakat bazı cilt tiplerinde bu süre değişkenlik göstereceği için uzmanımız cilt analizi yaparken seans aralıklarını belirlerler.

Uygulama sonrası cilde verilen serumların maksimum derecede cilt tarafından emiliminin sağlanması için aynı gün yüz yıkama, duş ve 1 hafta da hamam, sauna ve solaryum önerilmemektedir.